portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Centralpark - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Centralpark - sprawy osiedlowe » Forum » Paczki u ochrony.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Paczki u ochrony.

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
slawoj 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Lut 21, 2014 16:39
Posty: 79
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 12:16    Temat postu: Paczki u ochrony.

Drodzy sąsiedzi!
Zapewnie niejeden z nas prosi o zostawienie paczek kurierów u ochrony. Dziś byłam odebrać taką paczkę, jednakże pan ochroniarz powiedział mi, że od 1 grudnia nie będzie mozna zostawiać paczek, ponieważ jakaś osoba robi sobie "przechowalnię" i paczek nie odbiera przez miesiąć.
Moim zdaniem, jest to bardzo zle rozwiązanie, ponieważ nie zawsze każdy może być w domu przy odbiorze paczki, a często firmy kurierskie mają gdzieś godizny dowozu. Wiem że to może będzie jałowy apel, ale proszę osobę, która przetrzymuje paczki u ochrony o odbieranie ich.
Będzie to bardzo uciążliwe, skoro ochrona nie będzie chciala przyjmowac paczek, chociaz moim zdaniem to powinno leżeć w ich obowiązkach.
Towerek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Mar 06, 2013 14:15
Posty: 53
Skąd: Gdansk Morena

PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 13:44    Temat postu: Re: Paczki u ochrony.

Bardzo wazny watek...
Ostatnio gdy odbieralem paczke u ochrony, ochroniarz strasznie krecil nosem mimo iz paczke odbieralem zaraz nastepnego dnia. Zastranowilo mnie to.
Jesli ktos przetrzymuje paczke tygodniami to mozna to bardzo latwo sprawdzic, przeciez jest tam zeszyt w ktorym sa zapisywane dane odnosnie paczki, dzien dostawy, dzien odbioru, nr mieszkania etc.
Powiem tak, ze wogole staram sie nie narzekac jednak to bardzo wazna kwestia, ktora z pewnoscia utrudnilaby nam wszystkim zycie, pewnie wiekszosc pracuje w godzinach kiedy pojawiaja sie kurierzy z paczkami. Uwazam ze skoro placimy jako wspolnota za ochrone to mozemy miec takie oczekiwanie odnosnie odbioru paczek. Wydaje mi sie rowniez ze jesli faktycznie mialoby sie tak zdarzyc ze ochrona kreci nosem to na pewno znajdzie sie firma ktora na takich samych warunkach nie bedzie miala problemu z odbieraniem przesylek. Mysle ze powinnismy porozmawiac z Pania Administrator a przymajniej zapytac czy jest tego swiadoma i zeby podjela odpowiednie kroki w temacie. Ochroniarz ostatnio zostal przeze mnie poinformowany ze jest wyciek z jednej z rur pod sufitem w hali garazowej i ok, zobaczylem, poinformowalem (kazdy by pewnie to na moim miejscu to zglosil aby uniknac jakiejs wiekszej sprawy i kosztow) ale czy to moze nie powinno byc tak ze ochroniach przynajmniej przechadza sie co jakis czas, co pare godzin po budynkach, halach garazowych czy wokol wiezowcow aby zobaczyc czy wszystko jest ok? Kaluza byla na prawde spora. Mam nieodparte wrazenie ze tak sie nie dzieje a ochrona sie ogranicza do wpatrywania w monitory ktore nota bene pozniej podsumowuje tym ze i tak z nich nie mozna wyczytac. MOge byc nieobiektywny bo moge nie miec pelnej wiedzy w temacie. Troche dziwne biorac pod uwage koszt tej funkcji jaki ponosimy co miesiac. Jesli bedzie wiecej podobnych glosow moge sie pokusic o tel czy o maila do p. Sosinskiej gdyz jak dotad zawsze reagowala na uzasadnione prosby.
ziben21 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Sob Kwi 27, 2013 20:16
Posty: 32
Skąd: centralpark

PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 19:56    Temat postu: Re: Paczki u ochrony.

Wychodząc z domu a właściwie wyjeżdżając z garażu o godzinie ok 5 rano , kilka razy widziałem ochroniarza w garażu . Wydaje mi się że mają w obowiązku "obchód" nieruchomości .
slawoj 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Lut 21, 2014 16:39
Posty: 79
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 20:29    Temat postu: Re: Paczki u ochrony.

Moim zdaniem telefon to dobry pomysl. Te osoby które nie odbierają w terminie niech poniasa konsekwencje albo nie robia z pomieszczenia dla ochroniarzy przechowalni. A przeciez w umowie do ich obowiązków można dopisać, żeby odbierali paczki.
java_man 
   

Forumowicz


Wiek: 45
Dołączył: Pią Gru 06, 2013 16:16
Posty: 138
Skąd: Gdańsk-Piecki

PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 21:40    Temat postu: Re: Paczki u ochrony.

Jak tej firmie nie podoba się odbieranie paczek, to może warto ją zmienić. Ochrona niczego nie widzi, że:
- ktoś stoi 30 minut przed halą garażową,
- ktoś rozwala drzwi

i nie słyszy hucznych imprez w mieszkaniach podczas ciszy nocnej.

to za co im się płaci? Może lepiej postawimy w takim razie jakieś kartony z wizerunkiem ochroniarza przed budynkiem, to może i będzie to samo?
piotrtr 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Paź 26, 2014 12:05
Posty: 15
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 22:54    Temat postu: Re: Paczki u ochrony.

Bardzo smutna wiadomość. Sam kilka razy korzystałem z pośrednictwa ochrony przy odbiorze, ale odbierałem tego samego dnia - po prostu po pracy. To niesamowite ułatwienie, bo z kurierami często trudno się dogadać (o ile w ogóle zadzwonią), a pracują w tych samych godzinach, co inni.

A z ciekawości - czy wiadomo dlaczego ochrona chce odmówić wszystkim, skoro problemem jest, z tego, co rozumiem, tylko jedna konkretna osoba? Tj. czemu nie upomną jej lub nie odmówią przyjmowania przesyłek pod konkretny adres?
stratos 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Kwi 18, 2013 23:30
Posty: 74
Skąd: Gdańsk-Morena_Centralpark

PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 23:38    Temat postu: Re: Paczki u ochrony.

To może zastanówmy się co chcemy od ochrony. Ochronę obiektów czy zajmowanie się sprawami administracyjnymi i korespondencją.
Priorytetem ochrony jest sprawowanie nadzoru nad bezpieczeństwem. To dobrze jak ochroniarz siedzi tylko przed ekranami monitoringu. Jak jest jeden to zgodnie ze sztuką tego zawodu właśnie to powinien robić by jako pierwszy zauważyć działanie na szkodę mienia i osób z naszych bloków i przynajmniej poinformować właściwe służby oraz podejść w to miejsce. Posiadanie ochroniarza, który będzie biegał i sprawdzał czy aby gdzieś woda nie wylała obniża poziom bezpieczeństwa. Tym niemniej, że jak donosi inny post na tym forum zamki w naszych drzwiach nie są tak bezpieczne jak nas zapewniano. Odbieranie paczek u ochrony jest z jednej strony fajne a z innej nie. Kurierzy już bez pytania pozostawiają tam paczki i ostatnio tak miałem przy naprawdę cennej rzeczy. Jak myślicie kto by wziął na siebie odpowiedzialność za taką paczkę w razie problemu (np. uszkodzenie).
Jeżeli większość ze wspólnoty oczekuje by siedzący tam gość zajmował się paczkami i poszukiwaniem usterek to zatrudnijmy w to miejsce pracownika administracyjnego a monitoring zamknijmy w pomieszczeniu gdzie będzie realizowany jedynie odczyt zapisów po fakcie zdarzenia. Będzie przynajmniej taniej chociaż mniej bezpiecznie.
Ja bym zachował obecną formę ochrony z jedną zmianą. Nocnymi kontrolami czy aby ochroniarz sobie nie śpi bo ja już miałem tą okazję wybudzać jednego z nich ze snu. Ewentualnie zmiana na młodszych wiekiem ochroniarzy.
Towerek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Mar 06, 2013 14:15
Posty: 53
Skąd: Gdansk Morena

PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 9:44    Temat postu: Re: Paczki u ochrony.

Odpowiedz na Twoje pytanie jest prosta: dobrze byloby aby ochrona wykonywala powierzone obowiazki rzetelnie I uczciwie plus dodatkowo aby odbierala korepondencje dla mieszkancow ktorzy nie sa w stanie jej sami odebrac w godzinach pracy. To sie chyba nie wyklucza I nie jest to prosba z kapelusza, raczej standard na osiedlach z ochrona.
Pamietajmy ze najprawdopodobniej cala sytuacja spowodowana jest jedna paczka ktorej ktos nie odebral przez dluzszy czas. OK moze to byc wypadek losowy ktos mogl wyjechac etc. ale widze to tak: ochroniarz fatuguje sie 1 raz do drzwi mieszkanca I upomina/anonsuje (wszyscy jestesmy ludzmi lub byc moze kurier nie zadzwonil) jesli to nie poskutkuje I dodatkowo okaze sie ze mieszkaniec przetrzymuje paczke celowo wiecej ochrona nie odbiera przesylek pod ten adres I koniec tematu. Taka troche samodyscyplina.

Uwazam ze nie mieszkamy w miejscu gdzie ochrona moglaby sie przepracowywac, co wiecej dotychczasowe sytuacje chyba nie do konca pokazaly ze jest ona calkowicie skuteczna czy dziala odpowiednio ale to subiektywna ocena rowniez sugerowana wpisem np java_man. Swoja droga dobrze byloby zobaczyc co nalezy do obowiazkow ochrony bo na pewnie nie tylko wpatrywanie sie w monitor. Co do cennej przesylki to zawsze masz mozliwosc wyboru serwisu, zamawiasz przesylke do rak wlasnych badz ze specjalnym monitem, smsem czy trackingiem (teraz juz chyba nawet najtansza przesylka jest mozliwa do monitorowana po jej numerze) wiec cenne przesylki zamawiamy w ciut inny sposob niz standard, ja tak robie I nie musze sie martwic ze do mnie nie dotrze. Z drugiej strony przesylki tez gina na poczcie, czyz nie?

Napisalem juz w tej sprawie do p. Sosinskiej wiec zobaczymy z czym wroci. Mam nadzieje ze bedzie nam sie zylo w Centralparku latwiej bo przeciez to raczej prosta sprawa do uzgodnienia.
stratos 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Kwi 18, 2013 23:30
Posty: 74
Skąd: Gdańsk-Morena_Centralpark

PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 17:03    Temat postu: Re: Paczki u ochrony.

Dlaczego to ja mam w jakiś specjalny sposób zamawiać przesyłki lub ktoś kto do mnie wysyła specjalnie oznaczać. Podstawowa usługa kurierska dotyczy dostarczenia pod adres a nie do ochrony.
Mam natomiast rozwiązanie kompromisowe:
Jak już podejmiemy decyzję, że ochrona u nas ma być odpowiedzialna za odbieranie paczek to ja wnioskuję o sporządzenie listy osób, które sobie nie życzą by odbierane w ten sposób były ich paczki. Ochroniarz przed przyjęciem paczki będzie musiał sprawdzić listę.
Co do pozostawionej paczki. Chyba nikomu z tu piszących nie przyszło na myśl, że ktoś może nie wiedzieć, że na niego czeka paczka. Może to ktoś z WasSmile
Jak pisałem, podejmijmy decyzję wspólnie jako wspólnota, nie indywidualnie. Natomiast głupotą będzie obarczanie ochroniarza jeszcze innymi sprawami administracyjnymi.
Towerek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Mar 06, 2013 14:15
Posty: 53
Skąd: Gdansk Morena

PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 17:34    Temat postu: Re: Paczki u ochrony.

@ Stratos
Ale to przeciez Ty poddales w watpliwosc kwestie odpowiedzialnosci w razie uszkodzenia/zagubienia stad moja odpowiedz. Z doswiadczenia wiem ze wystarczy krotka notka przy zamawianiu kuriera ze do rak wlasnych (zadne specjalne oznaczenie), zamawiam wiele I nigdy nie mialem z tym problemu, jak rowniez od roku kurierzy przywoza do mnie paczki I ZAWSZE dzwonili z pytaniem czy do domu czy u ochrony (powaznie) moze to kwestia firm kurierskich z jakich sie korzysta, nie wiem… Wiem jedno ze jak mam cos cennego do przeslania to ubezpieczam przesylke, nie wysylam jej najtanszym standardem bo rowniez z doswiadczenia moze sie to zle skonczyc wlaczajac w to Poczte Polska.

Watek na forum pojawil sie z zupelnie odmiennego powodu wlasnie w obawie o to ze ta usluga firmy ochroniarskiej przestalaby miec miejsce. Jakos od roku tak to dzialalo I nikt nie mial nic przeciwko wiec domniemam ze to wygodna opcja dla mieszkancow, przynajmniej dla wiekszosci. Jako ze jestesmy demokratycznym spoleczenstwem oczywiscie poddajmy ta kwestie pod glosowanie ale czy przypadkiem te dodatkowe listy, sprawdzanie kto sobie zyczy a kto nie to wlasnie nie bedzie dodatkowa administracja dla ochrony ktorej sugerujesz unikac?
Mysle ze glosowanie jest swietnym pomyslem zatem pytanie:

CZY CHESZ ABY OCHRONA ODBIERALA PRZESYLKI PODCZAS TWOJEJ NIEOBECNOSCI W DOMU? TAK/NIE?
stratos 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Kwi 18, 2013 23:30
Posty: 74
Skąd: Gdańsk-Morena_Centralpark

PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 17:57    Temat postu: Re: Paczki u ochrony.

Proszę Cię o refleksję. Nie każdą paczkę ja sobie sam zamawiam i mogę wpisać adnotacje. I nie chcę tego robić, bo to gdzie ma być dostarczone regulują przepisy i regulaminy. Ta paczka, o której pisałem wyżej to dość drogi sprzęt, który wracał z serwisu. Nie ja wysyłałem tylko serwis. Z serwisu mnie poinformowali rano (paczka wysłana dzień wcześniej) a już po południu zadzwonił do mnie kurier, że paczka czeka u ochrony. Moim prawem było otwarcie paczki po odbierze i przy kurierze sprawdzenie stanu (zawsze masz takie prawo!!!!).
W dalszym ciągu wnioskuję o to co wyżej pisałem.

Moja odpowiedź w głosowaniu:
NIE
Towerek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Mar 06, 2013 14:15
Posty: 53
Skąd: Gdansk Morena

PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 18:33    Temat postu: Re: Paczki u ochrony.

TAK
ziben21 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Sob Kwi 27, 2013 20:16
Posty: 32
Skąd: centralpark

PostWysłany: Sob Lis 22, 2014 3:41    Temat postu: Re: Paczki u ochrony.

Moim zdaniem ochrona nie powinna obligatoryjnie odbierać paczek do lokatorów . Natomiast mogła by to robić po wcześniejszej prośbie lokatora , który w czasie doręczenia nie może być w domu .
rud4olka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 03, 2014 21:45
Posty: 17
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Sob Lis 22, 2014 14:55    Temat postu: Re: Paczki u ochrony.

Dla mnie odbieranie paczki przez ochroniarzy jest ogromnym udogodnieniem. Mimo tego, że prawdopodobnie nie jest to w ich obowiązkach byłabym zdecydowanie ZA aby taki punkt dołożyć i aby było nadal tak jak jest.

A co do problemu Stratosa. Fakt. Nie raz zdarzyło mi się, że bez żadnego telefonu czy smsa paczka znalazła się od razu u ochrony (mimo, że byłam akurat w domu) ale wystarczył telefon do firmy kurierskiej. Powiedziałam o zaistniałej sytuacji, pouczono kuriera i już więcej ten problem się nie pojawił.

Ps. Znajomi którzy nas odwiedzają zastanawiają się zawsze gdzie jest portiernia, która była na wizualizacjach w naszym zespole APARTAMENTOWYM.

Ps2. Jeśli by istniała to prawdopodobnie w obowiązkach portiera byłoby odbieranie przesyłek.



cp3_219.jpg

cp3_219.jpg


piotrtr 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Paź 26, 2014 12:05
Posty: 15
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 17:49    Temat postu: Re: Paczki u ochrony.

Bardzo słuszny wydaje mi się argument, że nie każdy może życzyć sobie, by jego przesyłki odbierał ktoś inny. Mniejsza przy tym o powody, po prostu należy to uszanować.

Z drugiej strony dla innych (w tym dla mnie) to duża wygoda, z trzeciej zaś zdarzają się, jak widać, osoby niefrasobliwe, co doskwiera ochronie.


Może zatem sensowne byłoby takie rozwiązanie:

Każdy, kto chce, by jego przesyłki mogły być pozostawione u ochrony, wyraziłby taką chęć. Ochrona odmawiałaby zaś przyjmowania przesyłek osób spoza tej listy. (Można wywiesić w obu budynkach stosowne informacje o "zapisach", by wszyscy byli poinformowani.)

Myślę, że spora szansa, że niefrasobliwcy w dużej mierze zostaną w naturalny sposób odsiani, a dla reszty "wilk syty i owca cała".



Na marginesie dodam jeszcze, że nikt chyba nie postrzega naszej ochrony w znaczeniu jakiejś fizycznej ochrony mienia (nie są tam zatrudnieni atleci), a raczej ochrony wspólnych interesów mieszkańców osiedla. W tym wymiarze to są de facto funkcje administracyjne właśnie: bieżąca kontrola obiektów, reagowanie na różne sytuacje itp. - ogólnie trzymanie ręki na pulsie. Z łac. administrare to m.in. "być pomocnym", więc drobna przysługa w przechowaniu paczki do czasu powrotu z pracy mogłaby się tu również gładko wpisać. Mam nadzieję, że uda się dojść do porozumienia, tak między mieszkańcami, jak i z ochroną.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama